01.06.2023

4-6 Yaş Kur'an Kursları Yıl Sonu Etkinliği

Burdur İl Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler ve daha önce bu kurslardan mezun öğrenciler için yıl sonu etkinliği düzenlendi.

2022 -2023 eğitim öğretim yılında Burdur İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an kursları yıl sonu ve 10. yıla özel mezunlar buluşma programı, Burdur Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan yıl sonu etkinlikleri izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, programın açılışında yaptığı konuşmada çocukların 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında dini ve değerler eğitimi aldığını belirterek bu kursların çocukların eğitimi için çok önemli olduğunu dile getirdi. Müftü Türkmen, “Minik yavrularımız, bir yıl boyunca hocalarından eğitimlerini aldılar. Çocuklarımız 4-6 Yaş Kur'an kurslarımızda öncelikle Kur’an-ı Kerim'i ve dini bilgileri öğrendi. Hem eğlendiler hem de öğrendiler. Ahlaki erdemleri, anne babaya, bütün kainata karşı sevgi ve merhameti öğrendiler. Çocuklarımız bu yaşlarda ne öğrenirlerse zihinlerinde kalır. Küçüklükte öğrenilen ilim taşa yazı yazmak gibidir. Bu yaşta dinimizi, İslam ahlakını ve aile terbiyesini öğrenmeleri şüphesiz geleceğimiz için çok önemli. Buradan minik yavrularımıza anne şefkatiyle yaklaşan hocalarımıza ve ailelerimize teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

4-6 Yaş Kur'an kurslarından mezun olan ve öğrenim gören öğrencilerin gerçekleştirdiği çeşitli gösteri ve sunumların ardından Vali Yardımcısı Bahri Gökalp ve İl Müftüsü Türkmen tarafından Kur’an kurslarında görev yapan öğreticilere plaket verildi.

Program sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.