T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Burdur Müftülüğü

26.02.2021

Diyanet Haber Temsilcileri Çevrimiçi Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatının güvenilir haber kaynağı olan Diyanet Haber Koordinatörlüğü tarafından, 81 ilde “Diyanet Haber Temsilcisi” olarak görev yapan personele yönelik, “Çevrimiçi Tanışma-Kaynaşma Toplantısı” düzenledi.

81 il müftülüğü bünyesinde “Diyanet Haber Temsilcisi” olarak görev yapan personelin katıldığı toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri ve Diyanet Haber Koordinatörü Adil Elzerey, “Diyanet Haber” hakkında bilgi verdi.

Adil Elzerey,  81 ilde “Diyanet Haber Temsilcisi” olarak görev yapan personel arasında tanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu toplantının gerçekleştirildiğini söyledi. Elzerey; il temsilciliklerinin merkez ile taşra arasında haber akışını hızlandırmak amacıyla oluşturulduğunu ve teşkilatın güvenilir haber kaynağı olan Diyanet Haber sitesinde kaliteli haberleri takipçileri ile buluşturmada il temsilciliklerinin önemine dikkat çekti.

Diyanet Haber Editörü Ramazan Arslantaş ise “Haber Yazma Teknikleri” konulu bir sunum eşliğinde il temsilcilerine bilgi verdi.

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çevrimiçi düzenlenen toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri ve Diyanet Haber Koordinatörü Adil Elzerey, Diyanet Haber Editörü Ramazan Arslantaş, Başkanlık muhabirleri Ömer Ceylan ve Ammar Esenkal ile Diyanet Haber Teknik Sorumlusu Berkay Kanderun ve 81 ilde “Diyanet Haber Temsilcisi” olarak görev yapan personel katıldı.

Toplantıda Diyanet Haber il temsilcileri tek tek söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdi.